اتاق نقاشی

۲۵ مهر ۱۳۹۴
0
افرادی که این مطلب را پسندیده اند.

هیچ کاربری این مورد را نپسندیده است
" اتاق طراحی(drawing room)" اتاقی در خانه است که مهمانان در آن سرگرم می‌شوند. نام این اتاق withdrawing room گرفته‌شده است که در قرن 16تا 18 میلادی در انگلستان به کار می‌رفته و اتاقی بوده که صاحب‌خانه، همسر او و یا مهمان ممتاز آن‌ها می‌توانست در آن استراحت کند و اوقات فراغت خود را بگذراند و از فضایی خصوصی برای خود بهره ببرد. ازآنجایی‌که این اتاق برای سرگرم شدن مهمان‌ها و معاشرت با آن‌ها بوده پس از گذشت زمانی به فضایی تبدیل شد که در آن تئاترها و اجراهای مختلفی اجرا می‌شد.
اتاق نقاشی
Faye Toogood طراح انگلیسی در جشنواره طراحی لندن 2015 چیدمانی با همین نام ارائه داده است که دریکی از اتاق‌های خانه Somerset از تاریخ 31 شهریور تا 5 مهر 94 (21-27 اکتبر )در لندن به نمایش درآمد.این پروژه مربوط به شرح‌حال و خاطرات خود طراح است و با مبلمان، لباس‌ها و اشیا شخصی پرشده است. او می‌گوید که اولین باری است که طراحی و فضای داخلی را با اشیا، لباس و مجسمه درآمیخته است.
اتاق نقاشی
در این پروژه اتاق طراحی معنای دوگانه‌ای دارد، یک به معنای تاریخی اتاق طراحی یعنی جایی که بازدیدکنندگان به نشستن و استراحت کردن تشویق شده‌اند و وجه دیگر آن این است که این چیدمان از پارچه‌ تارپولین که روی آن با زغال نقاشی کشیده شده است به وجود آمده تا حس یک‌خانه متروک روستایی را القا کند.
اتاق نقاشی
اتاق نقاشی
در میان این اتاق صندلی زغالی‌رنگ ساخته همین طراح قرارگرفته است و فرشی که در اتاق قرار دارد نیز از طناب و قطعات کرباس به هم ریسیده شده است. همچنین جدیدترین کلکسیون پوشاک این طراح و دیگر اشیا ساخته‌شده در همین استودیو و توسط این طراح نیز در بخش‌های مختلف این اتاق و چیدمان قرار دارد.
اتاق نقاشی
اتاق نقاشی
Faye Toogood می‌گوید این برای او و خواهرش یک فضای کاملاً شخصی است و نقاشی‌ها و اشیا موجود در آن از خاطراتی که آن‌ها از کودکی‌شان به خاطر میاورند الهام گرفته‌شده‌اند. به‌طور مثال صدای ضبط‌شده پرندگان که در فضا پخش می‌شود نشان و یادآور پدر آن‌هاست که یک انسان‌شناس است. این دو طراح در جشنواره طراحی لندن امسال طرح دیگری به اسم"رخت‌کن" نیز ارائه دادند که در موزه V&A لندن به نمایش درآمد.
اتاق نقاشی
×
×