بلندترین برج جهان

۱۶ فروردین ۱۳۹۴
1
افرادی که این مطلب را پسندیده اند.

برج خلیفه یا برج دبی آسمان‌ خراشی در شهر دبی امارات متحدهٔ عربی است. این برج با ۱۶۳ طبقه قابل استفاده و ۸۲۸ متر ارتفاع، در حال حاضر بلندترین سازه و آسمان‌خراش ساخته شده به دست انسان است. ساخت این برج از سال ۱۳۸۲ آغاز شد و در روز ۱۴ دی ۱۳۸۸ گشایش یافت.
برج خلیفه دارای بیش از هزار واحد آپارتمان، ۴۹ طبقه اداری، ۴ استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان است. همچنین هتل آرمانی با ۱۶۰ اتاق به طراحی جورجیو آرمانی در طبقات اولیهٔ برج واقع است.
بلندترین برج جهان
طراحی این برج اثر شرکت آمریکایی اسکیدمور، اوینگز، مریل (SOM) و ادرین اسمیت با الهام از معماری اسلامی، طبیعت صحرا و گل Hymenocallis است.
بلندترین برج جهان
در طبقه 124 این آسمان خراش سکوی مشاهدهٔ بیرون برج قرار گرفته که روزانه میزبان تعداد زیادی بازدید کننده از سراسر جهان است که خواستار تجربه قرارگیری در بلندترین آسمان خراش ساخته شده به دست بشر می باشند. منبع: ویکی پدیا
بلندترین برج جهان
octiran کاشانی

ضمن تشکر از آغاز فعالیت شما ، لازم به ذکر است که ، مایه خرسندی بسیار می باشد که متخصصین جوان ما فعالانه در این فعالیت ما را یاری نمایند ، امیدوارم که در آینده ، علاوه بر درج ایده های متعدد ، شاهد درج فعالیت های طراحی و پروژه های اجرا شده از سوی شما هم باشیم .

۱۷ فروردين ۱۳۹۴ ۱۴:۱۲
0
×
×