تخت خواب معلق

۵ مرداد ۱۳۹۴
7
افرادی که این مطلب را پسندیده اند.

ممکن است به نظر برسد که تخت معلق ، همان تخت های آویز ساده ای است که در گذشته گاه به شاخه درخت و یا چند چوب فرو رفته در زمین بسته می شد و کلا از چند تکه طناب تشکیل شده بود .
نگاهی به این طراحی که توسط Wiktor Jażwiec. یک طراح جوان از لهستان انجام شده است ، مشخص می کند که طرح ارائه شده ، یک تخت آویخته با ویژگی های بسیار جالب می باشد ، در این تخت خواب جای خواب به طور منظم با قاب های چوبی دورش به طور کامل مانند همه تخت خوابها می باشد. تنها جزئیات غیرعادی ، چهار قطعه ضخیم می باشد که طناب ها را متصل به فریم می نماید .
تخت خواب معلق
البته که این پیش داوری صحیح نیست و لازم است که به طراحی انجام شده توسط این طراح جوان لهستانی بیشتر دقت کنیم .
تخت خواب معلق
دومین ویژگی این تخت چهار طناب است که از تخت تا سقف کشیده شده است، که زمانی که کاربر با بهره گیری از سیستم قرقره ای برای به حداکثر رساندن فضای اتاق نیاز دارد که تخت را به بالا هدایت نماید ، سیستم قرقره تخت خواب را به بالا هدایت می نماید .
تخت خواب معلق
و در هنگام برگشت تخت خواب به حالت اولیه و هنگامیکه برای خواب از آن استفاده می شود تنها چهار طناب که از سقف به بغل تخت خواب متصل شده است اضافه بر تخت خواب های معمول مشاهده می شود.
تخت خواب معلق
براساس گفته های عرضه کننده این تخت خواب ، نصب و مونتاژ آن توسط خریدار انجام می شود . ضمن آنکه هم اندازه ها و هم مواد مصرفی قابلیت تغییرات دارند و وزن آن به طور کامل 80 کیلوگرم می باشد.
تخت خواب معلق
ویژگی های حفاظتی اضافی برای این تخت طراحی شده که در حالت کشیده تا سقف نیز آن را به طور کامل امن و مطمئن می نماید .
تخت خواب معلق
امکان اینکه از انواع رنگ چوب و لاک الکل استفاده کنید و جود دارد و انتخاب گزینه های رنگ براق به منظور سفارشی کردن تخت امکان پذیراست. رنگ های متعدد در دسترس هستند.تخت همراه با نور قابل تنظیم در پشت تشک نیز قابل انتخاب است.
تخت خواب معلق
با توجه به اینکه این نوع از تخت برای اتاق های خواب کوچک استفاده می شود ، در موقعیت خواب ، تخت را حدود 45 سانتی متر بالا تر از کف قرار می دهیم و در حالت بیداری تخت را تا حداکثر ممکن به سقف نزدیک می کنیم .
تخت خواب معلق
در حالتی که تخت را به سقف می چسبانیم ، تمام فضائی که قبلا در موقعیت خواب اشغال شده بود ، کاملا آزاد و قابل استفاده می شود و با توجه به اندازه استاندارد سقف و ارتفاعی که تخت پوشش قرار می دهد ارتفاع باقیمانده در شرایط نرمال برای حرکت و زندگی کاملا مناسب می باشد . با توجه به اینکه وزن حداکثر تخت به همراه تشک 80 کیلوگرم می باشد به همین دلیل سقف امکان حفظ این وزن را به صورت کامل دارد و در صورتیکه برای اطمینان نیاز به تقویت داشته باشید امکان نصب یک نوار فولادی جهت تقویت سقف میسر می باشد.
تخت خواب معلق
این تخت خواب بوسیله یک ریموت به طور کامل حرکت می کند و در حالت بالا بودن یک وسیله اضافی برای اطمینان اضافه می شود .رنگ های نورپردازی زیر تخت با کنترل به رنگهای مختلف قرمز ، سبز ، آبی و سفید و سایر رنگهای ترکیبی قابل انجام می باشد. بعد از آنکه تخت به صورت صحیح و با توجه به نوع سقف انتخاب شد ، برای نصب به پیچ هم نیاز است .
تخت خواب معلق
این تخت از عرض 90 سانتی متر تا 200 سانتی متر به طول 220 سانتی متر عرضه می گردد و بخش چوبی آن هم در مدلهای رنگی مختلف عرضه می شود .
تخت خواب معلق
تخت خواب معلق
ranam رعنا محمدی

برای فضاهای کوچیک بسیار مناسبه.آیا مشابه این تخت در ایران هم موجوده؟

۰۵ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۲۴
0
aghili فرناز امیدی

خیلی جالب و زیباست و در عین حال مناسب برای فضاهای کوچک، چه خوب اگر اینگونه تخت‌ها با تکنولوژی مناسب و در تعداد بالا تولید شوند.

۰۵ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۲۶
0
octiran کاشانی

تا آنجا که بنده مطلع هستم تختی به این صورت تاکنون در ایران تولید نشده است اما با توجه به توانائی هائی که تولید کنندگان خوب ما دارند ، تولید مشابه چنین کالائی برای ایشان ساده می باشد . گمان می کنم که برخی تولید کنندگان ، حتی امکان ساخت سفارشی چنین کالائی را داشته باشند.

۰۵ مرداد ۱۳۹۴ ۱۶:۱۳
2
haji عیسی شریف آبادی

خیلی عالی انشا... قیمتش هم مناسب باشه

امروز ساعت ۱۱:۴۵ ب.ظ
0
×
×