خانه سرگرمی fiii

۲۹ شهریور ۱۳۹۴
2
افرادی که این مطلب را پسندیده اند.

جدایی فضاهای عمومی و شهری کودکان و بزرگسالان از یکدیگر همیشه موضوع نگرانی است.
Mariela Vergagniو Diego Coresکه خود والدین دو فرزند هستند، قصد ساخت نوعی کافه‌رستوران را داشتند که در آن والدین و فرزندان به یک اندازه لذت ببرند و برای این منظور از Íris Cantante به‌عنوان معمار کمک گرفتند تا ایده‌ها و خواسته‌های آن‌ها را به بهترین شکل عملی کند.
خانه سرگرمی fiii
این بنا از دوطبقه 240 متری تشکیل‌شده است که طبقه اول رستوران و فضای بازی کودکان است که با یک حصار چوبی از هم جدا‌شده‌اند. طبقه بالا نیز یک فضای اختصاصی برای مهمانی‌ها و رویداد‌های مختلف است که البته فضای مناسب برای کودکان را هم دارد و این به معنی است که می‌توان رویداد‌های رسمی را برگزار کرد و نگران آوردن فرزندان نیز نبود.
خانه سرگرمی fiii
در این رستوران چندین بخش مختلف وجود دارد که هرکدام از هم جداشده‌اند و هر بخش برای یک نوع سرگرمی و حالت روحی درنظرگرفته شده است. به‌طور مثال در میز زیر، بزرگسالان به‌جای صندلی بروی تاب می‌نشینند تا حس و حال کودکانه را دوباره تجربه کنند.
خانه سرگرمی fiii
بخش‌های دیگر شامل یک فضای کاملاً دنج برای بزرگسالان است که امکان برقراری ارتباط را به آن‌ها می‌دهد، یک فضای امن و راحت برای کودکان است که می‌‌توانند با خیال راحت در آن بازی کنند و همچنین میز‌های کوچک با صندلی‌های تاب و وسایل نقاشی بر روی آن‌ها که مخصوص کودکان هستند و در اندازه کوچک طراحی‌شده‌اند.
خانه سرگرمی fiii
خانه سرگرمی fiii
خانه سرگرمی fiii
هرکدام از این فضا‌ها به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که والدین فضای اختصاصی خود رادارند اما درعین‌حال می‌توانند فرزندان خود را ببینند و از راه دور مراقب آن‌ها باشند.
خانه سرگرمی fiii
متریال اصلی استفاده‌شده در این فضا چوب است که خود حسی دنج و آرام به فضا می‌دهد. این بنا به‌گونه‌ای ساخته‌شده است که از پشت شیشه و از خیابان داخل آن دید دارد و این وسایل جذاب و زیبای چوبی خود رهگذران را به داخل دعوت می‌کند.
خانه سرگرمی fiii
×
×