رستوران El Papagayo

۳ مرداد ۱۳۹۴
1
افرادی که این مطلب را پسندیده اند.

فضای این رستوران در محیطی راهرو مانند ایجاد شده است که مجموعه ای خاص و منحصر به فرد را به وجود آورده است.
Ernesto Bedmar معمار این پروژه می گوید:در آن زمان که من در هنگ کنگ زندگی می کردم ،طی چند سفر از ژاپن بازدید کردم.در طی سفرهایی که به نقاط مختلف آسیا داشتم متوجه شدم که مردم آسیا ارزش بالایی برای فضاهای خود مخصوصا فضاهای کوچک قائل هستند.زمانی که El Hueco را خریدم با شوق فراوان آن را به پدرم نشان دادم.وقتی که پدرم برای اولین بار این فضا را دید گمان کرد که من دیوانه شده ام.خوشبختانه امروز پدرم شاهد تبدیل آن راهرو به این رستوران زیبا است.پدرم همیشه این رستوران را با غرور به دوستانش نشان می داد.
رستوران El Papagayo
El Hueco (حفره یا روزنه)کلمه ای که من برای نام بردنش استفاده می کنم،2.40 متر عرض و 32 متر طول با ارتفاع حدودا 7 متر داشت.دو دیواره آجری داشت و میزان نور ورودی به داخل بنا بسیار کم بود. نمای این طرح بسیار ساده طراحی شد و طراحی نما بر ارتفاع ساختمان تاکید داشت.
رستوران El Papagayo
ایده ما این بود که نور طبیعی زیادی به فضای رستوران وارد کنیم.بنابراین دال بتنی را باسقف شیشه ای عوض کردیم.فضاهای مورد نیاز ما توالت،آشپزخانه،فضای غذا خوری،یک اتاق خصوصی و دفتر بود.
رستوران El Papagayo
همه این ها نیازمند نصب عناصری فنی مانند کابل ها،لوله ها و سیستم تهویه بودند.بنابراین تصمیم گرفتیم یکی از دیوارها را به صورت بتن استفاده کنیم و دیوار دیگر دست نخورده باقی بماند.با این کار ما تضادی بین معماری معاصر ومعماری باستانی به وجود آوردیم.
رستوران El Papagayo
معمار:Ernesto Bedmar موقعیت:Arturo M. Bas 69, Córdoba, Argentina سال انجام پروژه:2015 منبع:http://www.archdaily.com
رستوران El Papagayo
solmazvada سولماز خیری

با این فضای محدود واقعا ایده جالبی رو پیاده سازی کردند.

۰۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۲۰
0
×
×