شرکت طراحی داخلی

۸ تیر ۱۳۹۵
0
افرادی که این مطلب را پسندیده اند.

هیچ کاربری این مورد را نپسندیده است

تصاویر زیر مربوط به رستوران نور در شهر کوردوبای اسپانیا است که توسط شرکت طراحی داخلی GG طراحی و ساخته شده است.این رستوران یک فضای غذاخوری معمولی نبوده و بیشتر شبیه به یک پروژه ای فرهنگی است که برای مشتریان تجربه ای  فرهنگی  متفاوت و وابسته به غذا را ایجاد می نماید.

در واقع می توان گفت، ایده ی این طرح، خلق دوباره ی مدینه الزهرا با بیانی معاصر بوده است . مدینه الزهراء به معنای شهر زهراء از شهرهای قدیمی اسپانیا در ناحیه اندلس و در ۳۰ کیلومتری کوردوبا (قرطبه) است که توسط عبدالرحمن ناصر در نیمه قرن دهم میلادی حوالی سال ۹۴۰ م ساخته شد. در سال ۱۹۱۱ م بقایای این شهر کشف شد و تا به حال حدود ده درصد از این شهر کشف و شناسایی شده است.

شرکت طراحی داخلی

به عبارت دیگر می توان گفت که شرکت طراحی داخلی GG این فضا را با تمرکز بر میراث عربی ساخته است و طراحی داخلی پروژه با استفاده از نقوش عربی و الگوهای سنتی روی دیوارها، کف و ... شکل گرفته است،

شرکت طراحی داخلی

تضاد بین طراحی داخلی و خارجی بنا در تمدنهای متعدد و سبکهای معماری به ویژه در فرهنگ اسلامی که در آن  بیرون اثر به شدت در تضاد با فضای داخلی غنی و تزیین شده است به چشم می خورد.

شرکت طراحی داخلی

نمای ساختمان با استفاده از متریالی سرامیکی پوشیده شده و دارای حکاکی های هندسی تند و تیزی می باشد و درست در نقطه ی مقابل آن درتزیین و طراحی فضای داخلی رستوران  از موتیفهای هندسی استفاده شده است.

شرکت طراحی داخلی

فضای داخلی دارای پلانی باز بوده و ترکیبی از آشپزخانه ، سالن و فضای نشیمن است.این فضای واحد و یکپارچه شامل یک توالی فضایی مستمربوده که به مشتریان اجازه می دهد تجربه ای همه جانبه را هنگام غذاخوردن داشته باشند.فضای اصلی توسط یک سازه ی بزرگ چوبی که تمام فضا را در برگرفته زینت یافته است.فضای آشپزخانه توسط یک کانتر سفید از سایر فضاها جدا شده و به عنوان یک الگوی تکرار شونده از آن در طراحی فضای داخلی استفاده شده است.

شرکت طراحی داخلی
تمام مبلمانها به صورت سفارشی برای این پروژه ساخته شده اند. به عنوان مثال تمام میزها دارای صفحه ای سفید با پایه های طلایی و صندلی ها به رنگ خاکستری با پایه هایی خاص می باشند.

شرکت طراحی داخلی

همچنین، تمام ظروف، کارد و چنگال ها توسط صنعتگران و سازندگان دوره عرب ساخته شده اند.

شرکت طراحی داخلی


شرکت طراحی داخلی


شرکت طراحی داخلی


شرکت طراحی داخلی


شرکت طراحی داخلی
×
×