لوسترهای جدید

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
0
افرادی که این مطلب را پسندیده اند.

هیچ کاربری این مورد را نپسندیده است

گالری های David Gill در لندن مجموعه ای از لوسترهای جدیدی را که توسط هفت طراح بزرگ به نام های : Zaha Hadid , Fredrikson Stallard ,

Mattia Bonetti , Barnaby Barford , Fernando & Humberto Campana , Gaetano Pesce , Jacopo Foggini طراحی شده اند را به نمایش گذاشته است.

این لوسترهای جدید نمایشی از جنبه های متنوع طراحی و دیزاین های مدرن است که با استفاده از کریستالهای سوواروسکی و متریال متنوع دیگری ایجاد شده اند و نه تنها طرح های قدیمی بلکه طرح های معاصر را به چالش کشیده اند.گاهی اوقات استفاده از مواد و متریال خاص باعث می شود که چیزی که در زمان معاصر طراحی شده است ، رنگ و بوی گذشته را به خود بگیرد.ایجاد تغییر دراین مواد و استفاده از فن آوری های جدید با چاشنی سنتهای قدیمی ترکیبی وسوسه انگیز ایجاد می کند.لوستر Lisse که توسط زاها حدید طراحی شده است ، دارای بدنه ی صیقلی سیاه از جنس کوارتز است . این لوستر زیبا شبکه ای از خطوط درهم پیچیده است که به سمت بخش خارجی استراکچر فلزی آن کشیده شده اند.لوستر لیزه یادآور هنر باستانی ملیله دوزی است و با الهام از سازه های کششی ( Tensile ) طراحی شده است.این لوستر زیبا دارای سیالتی ظریف و یکپارچه است.در این لوستر زیبا زاها حدید به کمک پدیده شکست ، اثرات متقابل زیبایی بین نور و سایه ایجاد کرده است.

لوسترهای جدید

Cannon نام لوستری است که توسط Fredrikson Stallard با حفظ سادگی و داشتن خصوصیاتی معمارانه ودر عین حال تندیس وار ، همراه با شالوده شکنی کلاسیک و ایجاد زبانی بدیع در طراحی لوستر ، خلق شده است . این لوستر زیبا مانند برجی درخشان و منحصربه فرد است و به صورت افقی و عمودی می توان آن را نصب نمود.

لوسترهای جدید


لوسترهای جدید

لوسترزیر توسط Barnaby Barford  با حسی رمزی و کمی شوخ طبعی و با الهام از جنگل طراحی شده است. این لوستر جذاب و متفاوت کمی به یک سمت خم شده و یک میمون جواهرنشان از آن آویزان است.به گفته ی طراح این اثر ، هدف تغییر زیرساختها در طراحی لوستر و بخشیدن زندگی جدید به آن است.

لوسترهای جدید


لوسترهای جدید
این لوستر زیبا ، بزرگترین قطعه ی نورانی از کارهای طراحی به نام Gaetano Pesce می باشد.بازی نور و روشنایی از میان رزین و حس حرکت آن به سمت بالا در نقطه ی مقابل گرانش وحرکت آن به سمت پایین است همین موضوع باعث ایجاد تخیل و جذابیت در این لوستر شده است.

لوسترهای جدید


لوسترهای جدید

Supernova نام لوستری است که توسط طراح ایتالیایی Jacopo Foggini با استفاده از متریال پلی کربنات و روشهای نوآورانه خلق شده است. 

لوسترهای جدید


لوسترهای جدید

این لوستر زیبا به نام Opera توسط هنرمندی به نام Mattia Bonetti مستقر در پاریس خلق شده است. این لوستر ترکیبی از مجسمه ای برنزی و کریستالهای سوواروسکی می باشد.داستان این لوستر در مورد زنی است که با لباسی مزین قصد رفتن به سالن اپرا را دارد و از آنجاییکه دیرش شده با اعتماد به نفسی بالا دستانش را به سمت زمین حرکت داده و نوری را به شکلی جادویی بالا آورده تا سریعتر به محل مورد نظر برسد.

لوسترهای جدید


لوسترهای جدید

این لوستر زیبا با الهام از سبک پر زرق و برق باروک توسط  Humberto و Fernando campana طراحی شده است.این لوستر جدید ترکیبی زیبا از صدها مجسمه ی برنز طلاکاری شده می باشد که هریک از آنها داستان و تاریخ خاص خود را دارد.

لوسترهای جدید

منبع:http://www.designboom.com

لوسترهای جدید
×
×