مهد کودک kekec

۱۴ مرداد ۱۳۹۴
3
افرادی که این مطلب را پسندیده اند.

از آنجا که امروزه حضور زنان در عرصه های مختلف اجتماعی پررنگ تر شده است به طبع برای نگهداری کودکان آنها نیاز به محیط های مناسب تری می باشد.مادران برای اینکه بتوانند به راحتی به فعالیت و کار خود بپردازند، دوست دارند فرزندان خود را به مکان هایی بسپارند که احساس آرامش داشته باشند.معماری و ایجاد فضای مناسب و پویا برای کودکان مسئله مهمی به حساب می آید که باید بیشتر به آن پرداخت.
مهد کودک و مدرسه ابتدایی kekec که در سال 2010 در کشور اسلوونی افتتاح گردید،محیطی شاد و پویا دارای فضاهای بازی مناسب برای کودکان است . نمای این ساختمان از اسلایدهایی تشکیل شده است که یک طرف آنها رنگی و طرف دیگر چوب است. این اسلایدها از 9 رنگ روشن و شاد تشکیل شده است که خود کودکان به راحتی می توانند قسمت رنگی و چوبی را انتخاب کنند.
مهد کودک kekec
اغلب مشکلی که در محیط مدرسه ها وجود دارد عدم وجود زمین بازی و وسایل بازی می باشد.معماران این مدرسه برای برطرف کردن این مشکل سه طرف بنای ساختمان را به صورت اسلایدهای رنگی درست کرده اند که کاربردهای زیادی برای کودکان دارد که شامل قسمت های زیر می شود: به کودکان اجازه می دهد اسلایدها را بچرخانند و نمای مدرسه را تغییر دهند. کمک می کند رنگ ها را یاد بگیرند و متریال چوبی را تجربه کنند. امکان بازی برای کودکان را ایجاد می کند مانند هماهنگ کردن رنگ ها، شمردن و حدس زدن رنگ ها. هماهنگی بین چشم و دست و بالا بردن ضریب هوشی آنها. نمای ساختمان مانند یک آفتاب پرست عمل می کند، اجازه می دهد ساختمان به عنوان یک طیف رنگی متفاوت و پر جنب و جوش نمایش داده شود و همچنین به عنوان یک هدایت کننده نور و گرما به داخل ساختمان نیز می باشد.
مهد کودک kekec
مهد کودک kekec
نور فضای داخلی ساختمان از سه دیوار و سقف تأمین می شود. همچنین اسلایدهای نیمه بسته نما، رنگین کمانی را داخل اتاق منعکس می کنند.فضای داخل مهد از چوب هست و بیشتر وسایل که شامل میز و صندلی ، کتابخانه و کمد می باشد همه از چوب ساخته شده اند.اتاق تعویض لباس دارای کمدهای چوبی می باشد که جعبه های به رنگ نما به عنوان جاکفشی زیر این کمدها قرار گرفته است. اگر جعبه ها بیرون کشیده شوند نیمکت نیز می شوند.سرویس بهداشتی بین دو اتاق بازی قرار گرفته است تا کودکان دسترسی راحتی داشته باشند.
مهد کودک kekec
مهد کودک kekec
مهد کودک kekec
kekec یکی از اولین مهد کودک های اسلوونی که از چوب و الوار از پیش ساخته شده، می باشد که یک گام مهم به سوی ساخت و ساز پایدار بوسیله مواد طبیعی ساختمان می باشد. دفتر معماری JURE KOTNIK معماری این بنا را انجام داده است که در کشورهای اسلوونی و فرانسه واقع شده است.جوایز متعددی در زمینه طراحی و دکوراسیون در سالهای متمادی نیزدریافت کرده است.
مهد کودک kekec
shayan شایان درخشانی

خیلی خوبه که به تمام نکاتی که برای آموزش کودکان لازم است توجه می کنند.

۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۴۰
0
babak بابک سبحان

چقدر خوش رنگ ولعاب هستن اینااا

۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۲
0
×
×