نورمن فاستر، سیستم نشیمن فضای انتظار فرودگاه

۱۲ اسفند ۱۳۹۳
1
افرادی که این مطلب را پسندیده اند.

نورمن فاستر علاوه بر شهرت در معماری فرودگاه‌ها، در طراحی داخلی فضای فرودگاه نیز از خبرگان محسوب می‌شود. در این آلبوم نگاهی مختصر داریم به فضای نشمین طراحی شده توسط فاستر که در همکاری با گروه ویترا طراحی انجام گرفته است.
بخشی از فضای انتظار فرودگاه
نورمن فاستر، سیستم نشیمن فضای انتظار فرودگاه
فریم‌های صندلی‌ ها از ستون‌های محکم آلومینیومی تشکیل شده که روی پایه‌هایی از آلومینیوم ریخته‌گری شده سوار بوده که نهایتا روی فریم نشیمن، پشتی، دسته‌ها و میزها قرار گرفته‌اند.
نورمن فاستر، سیستم نشیمن فضای انتظار فرودگاه
سیستم صندلی‌ها از استحکام بالایی برخوردار بوده و به راحتی قابل تعمیر می‌باشد. هم‌چنین نصب کردنشان بسیار ساده بوده و تنها به یک آچار فرانسه نیاز است که در واقع این به معنای تنظیم و تعمیر ساده نیز می‌باشد.
نورمن فاستر، سیستم نشیمن فضای انتظار فرودگاه
نشیمن و پشتی‌های صندلی‌ها در چهار ورژن طراحی شده‌اند. چوب افرا، استیل مشبک، استیل با روکش (وینیل مشکی)و فوم مستحکم. جنس دسته‌ها از جنس آلومینیوم ریخته‌گری شده با روکش نقره‌ای-رنگ است و پایه ها نیز پروفیل مثلثی آلومینیومی ساخته‌شده اند.
نورمن فاستر، سیستم نشیمن فضای انتظار فرودگاه
(برگرفته از سایت ویترا: http://www.vitra.com/en-us/product/airline?subfam.id=36623#t/tab-product)
نورمن فاستر، سیستم نشیمن فضای انتظار فرودگاه
octiran کاشانی

با توجه به اینکه تعدادی از شرکتهای تولید کننده ایرانی ، صندلی های انتظار با کیفیت مناسبی تولید نموده اند ، پیشنهاد می کنم که این تولیدات با نمونه های درجه یک خارجی مشابه آنچه در این مقاله آمده است مقایسه گردد و به این ترتیب مزایا و کاستی ها مشخص گردد و در نتیجه شاهد حرکتی در جهت رشد تولیدات داخلی باشیم . بهترین کسانی که هم تخصص و هم توانائی این کار را دارند متخصصان مشغول به کار در همین شرکتهای تولید کننده می باشند ، امیدواریم که ایشان در این زمینه ما را یاری کنند .

۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ۱۹:۲۹
0

پاسخ به : کاشانی

۱۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۰۲

با توجه به ایامی که درآن به سرمی بریم مدیران شرکت ها بسیار درگیر انجام تعهدات کاری و مالی پایان سال هستند. در نشست هایی که درسال جدید با آنها خواهیم داشت این پیشنهاد ارائه خواهد شد و امیدواریم با استقبال مواجه گردد. خوشبختانه درحال حاضر اکثر شرکت های تولید کننده صندلی دارای دانش فنی، واحد طراحی فعال و امکانات تولید بسیارخوبی هستند وهریک برخورداراز قابلیت محوری(core competency)خاصی هستندو اگر درهمین زمینه روشنگری کنند می توانند به بالا بردن حساسیت مصرف کنندگان و تصمیم گیری بهتر دراین حوزه کمک شایانی کنند.

0
×
×