گرایش به رنگین کمان و رنگین‌تابی،محل تلاقی مد و مبلمان

۱ تیر ۱۳۹۴
1
افرادی که این مطلب را پسندیده اند.

درخشش رنگین مروارید یا حباب صابون همیشه برای ما جذاب و زیبا بوده است . امروزه این زیبایی و زیبایی الهام بخش طراحان شده و درمتریالی مانند پارچه‌ یا شیشه‌های رنگین‌ بازتاب یافته که به طراحان اجازه‌می‌دهند تا با این متریال ، محصولات زیبا و خلاق را طراحی کنند. در سال‌های اخیر در حوزه های مد و مبلمان بیش‌از سایر حوزه های هنری از این نوآوری استقبال شده .
طراح اسپانیایی Patricia Urquiola با استفاده از شیشه های جذب کننده نور که رنگهای منشوری را بازتاب می دهند ، این طبقه بندی را برای شرکت Glass Italia خلق کرده است و آنرا “Shimmer نامیده است . کمپانی Eastpack نیز با طراح سوئیسی Sabine Marcelis تیمی تشکیل داده اند که تعدادی نمونه محدود از کوله پشتی که بسیار مشابه همین افکت را ایجاد می کند ، ساخته اند. به نظر می رسد که شفافیت ، رمز و کلید مشترک این زیبائی و فریبندگی است .
گرایش به رنگین کمان و رنگین‌تابی،محل تلاقی مد و مبلمان
با همین متریال رنگین کمانی ، یک میز کنار تخت نیز ساخته شده است که در سمت چپ نمایش داده شده است و Jet leg نامیده شده است ، این اولین طراحی خانم Nina Lemma در کلکسیون مبلمانش می باشد ، آنچه در سمت راست می درخشد متعلق به کلکسیون بهار 2014 Chanel می باشد ، که باز هم نمایانگر درخشش رنگهای رنگین کمان است و هما‌ن‌طور که مشخص است هم طراحان معروف و هم تازه‌کار از این متریال جدید استقبال کرده‌اند.
گرایش به رنگین کمان و رنگین‌تابی،محل تلاقی مد و مبلمان
در استودیوی طراحیBesau – Marguerre ( سمت چپ) آئینه ای مس نما با استفاده از متریال رنگین‌تاب طراحی نموده اند ، با الهام از اینکه در حقیقت آئینه از تاریخی ترین نیاز های بشر بوده است و مردمان از قدیم می پسندیدند که خود را در آئینه ببینند . و آئینه های اولیه بیشتر از فلزات براق و مس ساخته می شدند. Markus Lupfer ( سمت راست ) به خاطر خلاقیتش در انجام چاپهای غیر منتظره و کارهای گرافیکی آرایشی معروف است . او برخی از افکت های متالیک را در کلکسیون جدیدش به کار گرفته است .
گرایش به رنگین کمان و رنگین‌تابی،محل تلاقی مد و مبلمان
Sebastian Scherer طراح آلمانی در سال 2014 به دلیل طراحی این لامپ که با لایه‌ای رنگین‌تاب پوشیده شده‌بود جایزه طراحی لکسوس(Lexus Design Award) را گرفت و در همان سال Marco de Vincenzo با کلکسیون زیبا و هماهنگ خود با استفاده از پارچه‌های رنگین‌تاب همه را شگفت‌زده کرد. جذابیت پارچه‌های درخشنده هیچ‌گاه از بین نمی‌رود و در میان آن‌ها پارچه‌ها رنگین‌کمانی درخشش خاص خود را دارند و احساس امروزی و فضا را القا می‌کنند و درحال واردشدن به صنعت طراحی داخلی هستند. شیشه‌های رنگین‌تاب به عنوان یک مد و گرایش عمده در زمینه مبلمان و نورپردازی در حال ظهور هستند اما باید دید که مخاطبان چگونه از آن استقبال خواهند کرد.
گرایش به رنگین کمان و رنگین‌تابی،محل تلاقی مد و مبلمان
×
×