یک پیش نمایش از اکسپو دبی Expo Dubai 2020

۱۲ اسفند ۱۳۹۴
0
افرادی که این مطلب را پسندیده اند.

هیچ کاربری این مورد را نپسندیده است

پس از پیروزی شهر دبی  در سال 2013  در نبرد نهایی برای انتخاب شهر میزبان EXPO 2020 در مقابل نامزدهائی چون ترکیه، برزیل و روسیه، دبی در حال حاضر خود را برای این رویداد آماده می کند.اکسپو دبی از اکتبر 2020 تا  آوریل 2021 اجرا خواهد شد.

موضوع اصلی و فرعی

باتوجه به نشانه از نام عربی الوصل دبی (الوصل)، که به معنی "اتصال" است ، اکسپو دبی 2020 با موضوعی بلندپروازانه تحت عنوان "اتصالذهن، ایجاد آینده" برگزار خواهد شد.

نمایشگاه براساس سه تم زیر خواهد بود :
- فرصت: گشودن  قفل امکانات جدید برای مردم و جوامع برای تبدیل شدن به همکاران موفق در آینده  با تمرکز بر روی مردم و اتصال کسب و کار به عنوان یک عامل برای توسعه اجتماعی و اقتصادی در جهان

-تحرک: ایجاد ارتباطات فیزیکی و مجازی دقیق و سازنده تر است. تمرکز بر روی مردم، کالاها و استراتژی تحرک داده، دستگاه، و زیرساخت

اکسپو دبی 2020
-پایداری: پیشرفت بدون به خطر انداختن نیازهای نسل های آینده. به ویژهبا تمرکز بر تولید پایدار و مصرف انرژی و آب، دو نقطه ای که، از طرق مختلف، تاثیرگذاری بسیاری در اقتصاد و زندگی روزمره مردم دربسیاری از کشورهای عربی دارند. 
اکسپو دبی 2020
سایت
مرکز اصلی اکسپو  2020 ، سایت 438 هکتاری (بیش از دو برابر مساحت EXPO میلان )، بخشی از مرکز تجارت جدید دبی خواهد بود . کارتوسعه شهری جبل علی، واقع نیمه راه بین دبی و ابوظبی ؛ در سال 2015 آغاز شده و برنامه ریزی شده است که  این محل برای سال 2019.آماده باشد. 
اکسپو دبی 2020
طرح کلی سایت ، توسط شرکت آمریکائی و چند ملیتی   HOK طراحی شده است همراه با گروهی مستقر در لندن ، گروه مهندسی آروپ، ترکیبی از غرفه های ملی، فضاهای آموزشی، سالن های عملکردی، و امکانات میزبانی در اطراف یک هسته مرکزی است.
اکسپو دبی 2020
فضا دارای چنین هسته ای با ویژگی های سه غرفه بزرگ، هریک اختصاص داده شده به یکی از سه تم اکسپو است،  فضای این  رویداد بزرگ درکل با الهام از بازار سنتی عربی، "سوق" شکل گرفته است.
اکسپو دبی 2020

بر اساس تم "پایداری" در طرح جامع   از راه حل های نوین  کم اثر، مانند سایبان با استفاده از پارچه فتوولتائیک برای پوشش گردشگاههای اصلی استفاده خواهد شد ، بازیافت آبهای فاضلاب، و استفاده از حدود سی درصد مصالح بازیافتی به عنوان مواد و مصالح ساختمانی ازدیگر تمهیدات درهمین راستاست. انتظار می رود برای تولید حدود 50 درصد از انرژی مورد نیاز در سایت اکسپو از منابع تجدید پذیر استفاده شود، به ویژه استفاده از انرژی خورشیدی. علاوه بر این، بخشی از سازه های ساخته شده برای نمایشگاه، در محل باقی می ماند و مورد استفاده مجدد قرار خواهد گرفت.
اکسپو دبی 2020
تصویر دیگری از اکسپو دبی
اکسپو دبی 2020
تصویر دیگری از اکسپو دبی
اکسپو دبی 2020
×
×